T.C. Malazgirt Belediyesi

Temiz Çocuk, Temiz Dünya

Belediyemizden Haberler

Temiz Çocuk, Temiz Dünya

Malazgirt Kaymakamlığı, Malazgirt Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje koordinatörlüğü tarafından "Temiz Çocuk, Temiz Dünya" adlı bir proje başlatıldı. Malazgirt Kaymakamlığı, Malazgirt Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü proje koordinatörlüğü öncülüğünde başlatılan proje çerçevesinde, Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Soner Kırlı, İlçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci, Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, yaklaşık bin 500 yüz öğrenci, öğretmen, zabıta ekipleri ve çok sayıda vatandaşların da katılımıyla sokaklardaki çöpler toplandı. Milli eğitim proje ekibinin hazırladığı ve Malazgirt Belediyesinin tüm giderlerini karşıladığı "Temiz Çocuk, Temiz Dünya" projesi kapsamında yaklaşık bin 500 minik öğrenci ellerinde çöp poşetleri, eldiven, ağızlarında maske ile Malazgirt sokaklarını pırıl pırıl temizlediler. Çocuklarına yardımcı olmak isteyen bazı anneler de, ellerinde çöp poşetleri ile çöp toplama kampanyasına destek verdiler. Malazgirt ilçesinin tüm sokakları ile oyun parklarının temizlendiği projenin açılışına katılan Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, temiz bir çevrede yaşayabilmek için öncelikle çevrenin kirletilmemesi gerektiğini söyledi. Temiz çevre için herkese görev düştüğünü vurgulayan Kırlı, "Çevre duyarlılığını öğrencilere ve vatandaşlara anlatamazsak ülkemizi ciddi bir şekilde etkileyen küresel ısınmanın sonuçları katlanamaz hale gelir. Projedeki amacımız; temiz ve güzel bir çevrede yaşamak, duyarlı, çevreyi kirletmeyen insanları çoğaltmaktır" dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kaymakamımız Emre YALÇIN ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla 1992 yılında Birleşmiş Milletler Kararı ile 3 Aralık "Uluslararası Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir.Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi insana verdikleri değerlerle ölçülmektedir. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde gelişen insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin fırsatlardan eşit düzeyde yararlanabilmesi için her türlü imkân sunulmaya çalışılmaktadır. Engellilerin yaşadıkları sorunlar; yalnızca engellileri ve ailelerini değil toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, teşhisten iyileştirmeye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar genel bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir konudur. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hakları, bu hakların korunarak, toplumsal yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, herhangi bir ayrımcılığa maruz bırakılmadan yaşamalarını sürdürebilmeleri, Anayasamız ve Devletimizin teminatı altındadır. Devletimiz son yıllarda, engelli vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak doğru politikalar ve kalıcı çözümler üretmek için gerekli çalışmaları yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Bu anlayışla İlçemizde engelli vatandaşlarımızın kamu hizmeti almalarını kolaylaştırmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projeleri hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bunun yanı sıra İlçemiz, engelli vatandaşlarımıza sağlık, eğitim, istihdam ve evde bakım gibi temel hizmetlerin sunulmasında önemli mesafeler kat etmiştir. Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Başarılı insan, yaşama azmini yitirmeyen ve kendisiyle barışık olan kişidir. Hayatta başarıya ulaşmada hiçbir şeyin engel teşkil etmeyeceği düşüncesiyle engelli vatandaşlarımızı kararlılıklarını yitirmeden amaçlarına ulaşmak için daha çok çalışmaya, hayata bağlılıkları ve azimleriyle de herkese örnek olmaya davet ediyorum. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü nde; bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

DEVAMI

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Soner KIRLI vefat eden Kasım Dost’ un kardeşi Tahsin Dost’un acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Soner KIRLI vefat eden Kasım Dost’ un kardeşi Tahsin Dost’un acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Emre YALÇIN
Malazgirt Belediye Başkan Vekili

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar