T.C. Malazgirt Belediyesi

ANADOLUNUN FETHİNİN 947 İNCİ YILI ETKİNLİKLERİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Belediyemizden Haberler

ANADOLUNUN FETHİNİN 947 İNCİ YILI ETKİNLİKLERİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

İstanbul Okçular Vakfı toplantı ve konferans salonunda, Anadolu’nun Fethi’nin 947’inci Programı istişare toplantısı yapıldı. Anadolunun Fethinin 947inci etkinlikleri hazırlık çalışmaları kapsamında Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Necmettin Bilal Erdoğanın başkanlığında Okçular Vakfı Başkanı İstanbul Millet Vekili Haydar Ali Yıldız İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce Kültür Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik Muş Valisi Aziz Yıldırım Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş ile istişare toplantısı düzenlendi. İstanbul Okçular Vakfı toplantı ve konferans salonunda düzenlenen istişare toplantısında geçtiğimiz yıl coşku ile kutlanan 26 Ağustos Malazgirt Fethinin 946ıncı yıl etkinliklerine olduğu gibi bu yılki etkinlikleri Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde Okçular Vakfı tarafından organize edeceği belirtildi

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kaymakamımız Emre YALÇIN ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla 1992 yılında Birleşmiş Milletler Kararı ile 3 Aralık "Uluslararası Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir.Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi insana verdikleri değerlerle ölçülmektedir. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde gelişen insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin fırsatlardan eşit düzeyde yararlanabilmesi için her türlü imkân sunulmaya çalışılmaktadır. Engellilerin yaşadıkları sorunlar; yalnızca engellileri ve ailelerini değil toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, teşhisten iyileştirmeye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar genel bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir konudur. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hakları, bu hakların korunarak, toplumsal yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, herhangi bir ayrımcılığa maruz bırakılmadan yaşamalarını sürdürebilmeleri, Anayasamız ve Devletimizin teminatı altındadır. Devletimiz son yıllarda, engelli vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak doğru politikalar ve kalıcı çözümler üretmek için gerekli çalışmaları yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Bu anlayışla İlçemizde engelli vatandaşlarımızın kamu hizmeti almalarını kolaylaştırmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projeleri hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bunun yanı sıra İlçemiz, engelli vatandaşlarımıza sağlık, eğitim, istihdam ve evde bakım gibi temel hizmetlerin sunulmasında önemli mesafeler kat etmiştir. Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Başarılı insan, yaşama azmini yitirmeyen ve kendisiyle barışık olan kişidir. Hayatta başarıya ulaşmada hiçbir şeyin engel teşkil etmeyeceği düşüncesiyle engelli vatandaşlarımızı kararlılıklarını yitirmeden amaçlarına ulaşmak için daha çok çalışmaya, hayata bağlılıkları ve azimleriyle de herkese örnek olmaya davet ediyorum. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü nde; bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

DEVAMI

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Soner KIRLI vefat eden Kasım Dost’ un kardeşi Tahsin Dost’un acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Soner KIRLI vefat eden Kasım Dost’ un kardeşi Tahsin Dost’un acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Emre YALÇIN
Malazgirt Belediye Başkan Vekili

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar