T.C. Malazgirt Belediyesi

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI…

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI…

İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, “ Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün önderliğinde verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığımızı kazanarak, milli birlik ve beraberliğimiz sağlayarak, devletimizi sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlığını tüm dünyaya göstermiştir. Türk Milletini yok etmeye dönük düşmanca çabalar, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz milletimizin destanlar yazan kahramanca mücadelesi sonucunda kazanılan bağımsızlık savaşı ile son bulmuştur. Mustafa Kemal Atatürkün bağımsızlık savaşı sonrası kurduğu ve bizlere emanet ettiği Onun “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; Onun kendi deyimi ile “Muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır. Bugün de ülkemiz, Onun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” Diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Mustafa Kemal Atatürkün bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Atatürkün Ebediyete intikalinin 80. Yıl Dönümü dolayısıyla Onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, ‘’Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başöğretmenliği kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihi, 1981 yılından beri yurdumuzda Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizin gelişmesi, küreselleşen dünyada başarıya ulaşabilmesi için her şeyden evvel iyi eğitilmiş, milli ve manevi değerlerine sahip nesiller sayesinde mümkün olacaktır. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimize millet ve devlet olarak çok şeyler borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesinde emeği bulunan tüm fedakar, cefakar ve istikbalimizin mimarları olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet, diliyorum’’ dedi.

DEVAMI

İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, Mevlid Kandili Mesajı

İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, Mevlid Kandili Münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, ‘’ Yüce yaratıcı ilahi mesajlarını insanlara iletmek üzere, insanlık tarihi boyunca peygamberler göndermiş ve bu peygamberler silsilesinin son temsilcisi; barış, hoşgörü ve kardeşlik dini olan İslam Dininin müjdeleyicisi Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) olmuştur. Doğumunun 1447. Yıl Dönümünü kutladığımız, Sevgili Peygamberimiz, paylaşmayı, sevgi ve saygıyı, başkalarını da anlamayı ve onlara yardım elini uzatmayı, ben değil biz olmayı, affetmeyi, rahmeti ve merhameti sadece tavsiye etmemiş, aynı zamanda yaşamı boyunca da uygulayarak bizlere örnek olmuştur. Eşitlik, adalet ve kardeşlik kavramları Onunla birlikte anlamını bulmuştur. İdrak edeceğimiz mevlit kandili, Peygamberimizin verdiği mesajları anlamak, yeniden hatırlamak ve yerine getirip Onun tüm insanlığı aydınlatan mesajlarından faydalanmamız için bir fırsattır. Bu vesileyle Mevlit Kandil’inin tüm insanlığa, ülkemize, milletimize barış, huzur ve hoşgörü getirmesini diler, tüm Malazgirtli hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik ederim’’ dedi.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Emre YALÇIN
Malazgirt Belediye Başkan Vekili

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar