T.C. Malazgirt Belediyesi

Muş Valisi Aziz Yıldırım Kaymakam ve Belediye Başkan V. Soner Kırlı ile Birlikte Milli Park Çalışmalarını Denetledi

İlçemizden Haberler

 Muş Valisi Aziz Yıldırım Kaymakam ve Belediye Başkan V. Soner Kırlı ile Birlikte Milli Park Çalışmalarını Denetledi

Muş Valisi Aziz Yıldırım Kaymakam ve Belediye Başkan V. Soner Kırlı ile Birlikte Milli Park Çalışmalarını Denetledi Muş Valisi Aziz Yıldırım, Muş’un Malazgirt ilçesinde 26 Ağustos günü düzenlenecek olan Malazgirt Zaferi’nin 947’ncı yılı kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan Tarihi Milli Park ve Panorama Müzesi çalışmalarını yerinde denetledi. Vali Aziz Yıldırım ve Beraberindeki İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş , İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin ve Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı ile birlikte 26 Ağustos günü düzenlenecek olan Malazgirt Zaferi’nin 947’ncı yılı kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan Tarihi Milli Park ve Panorama Müzesi çalışmalarını yerinde incelemek üzere Malazgirt ilçesine geldi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA AKSU MALAZGİRT’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA AKSU MALAZGİRT’TE İNCELEMELERDE BULUNDU Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ve beraberindeki heyet devam eden Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park’ın da incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi. Bakan Yardımcısı Aksu; Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sayın Soner Kırlı , Muş Valisi Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından Malazgirt Jandarma Komutanlığı’nda karşılandı. Karşılamanın ardından Malazgirt Zaferi’nin 947’nci yıldönümü etkinliklerinin yapılacağı alanı gezen Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ve beraberindeki heyet yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra sembolik olarak diktikleri fidana can suyunu verdi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu daha sonra kaymakamlık binasında yapılan toplantının ardından havayolu ile ilimizden ayrıldı.

DEVAMI

Malazgirt´te 26 Ağustos Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Malazgirt´te 26 Ağustos Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Muş Valisi Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, Malazgirt Zaferi’nin 947’inci yıldönümü etkinlikleri öncesi Malazgirt kaymakamlığı, Okçular Vakfı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için Muş’un Malazgirt ilçesine geldi. Muş Valisi Aziz Yıldırım beraberinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Diyarbakır Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç ve İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin helikopter ile Malazgirt Jandarma Komutanlığa geldi. Muş Valisi Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyeti Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, Malazgirt jandarma Komutanı Ali Karaoğlan ve ilçe Emniyet Müdürleri Uğur İhsan Azat ve İlker Eşki karşıladı. Muş Valisi Aziz Yıldırım beraberindeki heyet ilk olarak Malazgirt Zaferinin yapılacağı alanı ziyarete ederek, Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, yüklenici firma Görkem İnşaat yetkilileri, Okçular Vakfı yetkilileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerinden 26 Ağustos Zafer Bayramı etkilikleri için yapılacak hazırlıklar ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Vali Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra Malazgirt Kaymakamlığı Hükümet Konağında yapılacak çalışmalar ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında Kaymakam Soner Kırlı’nın makam odasında düzenlenen istişare toplantısına katıldılar. Toplantıda, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımı ile kutlanan 26 Ağustos Malazgirt Fethi´nin 946´ıncı yılı etkinliklerinde olduğu gibi bu yıl ki etkinliklerini de Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde Okçular Vakfı tarafından organize edeceği ifade edildiği belirtildi.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Soner KIRLI
Malazgirt Belediye Başkan Vekili

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar